Jdi na obsah Jdi na menu
 


15 Days

6. 5. 2012

 15 Days

 
Cathryn Hope a její přátelé Mike Mensforth a Bernard Dewaele, jsou tři mladí zlodějíčci umění, kteří stále znovu a znovu využívají absurdních cen mezinárodních trhů s uměním k tomu, aby následovali své idealistické cíle. Jejich idea je natolik prostá, až je zkrátka brilantní. V noci se rychle a tiše vloupají do uměleckých galérií a muzeí. Jakmile jsou uvnitř, bez povšimnutí vymění drahocenné originály za levné kopie, které jsou přesně vytvořeny jejich starým přítelem a profesorem umění v důchodu, Robertem McBridem. Poté potají prodají ukradené zboží nejistým a výstředním sběratelům umění za přemrštěné ceny. Báječný výnos, který získají z těchto diskrétních obchodů, anonymně darují do sbírek dobročinných organizací a podobných projektů. Zrovna má také Cathryn narozeniny, avšak naše trio hrdinů čeká nepříjemné překvapení, jež sami pocítíme během hraní 15 dní z jejich života a jehož součástí bude i interpol.
 
Klasická point and click adventure se drží dobrých základů, takže levým tlačítkem myši určujete pohyb hlavní postavy a slouží ke všem akcím ve hře. Pravé tlačítko u 15 Days snad vůbec nevyužijete. Po kliknutí na předmět, se vám zobrazí ikonka či ikonky, jestli si chcete předmět prohlédnout, prozkoumat nebo jej sebrat apod. Dvoj-klikem přesvědčíte postavu běžet a mezerník slouží k vyznačení všech aktivních míst na obrazovce. Vlevo dole můžete otevřít mapu a do inventáře se dostanete, když najedete na ikonku mapy a posunete kurzor na pravou šipku.
 
1. července 2009
 
Londýn, přístav, ráno
 
Po probuzení v bytě v Londýně, potká Cathryn Mika, avšak nemá zrovna nejlepší náladu. Bernie sedí u jídelního stolu. Chlapci po chvíli odejdou, Cathryn se napije studeného čaje a sejde zpět dolů. V inventáři máte mobilní telefon. Na stole se podívejte na noviny. Dozvíte se o záhadné smrti ministra zahraničí Jamese Henstona, a také o krádeži 12 číslic z Big Bena. Podívejte se také na narozeninový dort a všimněte si, že okolo jsou zmíněné číslice z Big Bena. Kousek vlevo na stolku si vyslechněte vzkazy ze záznamníků. Jako první vám volal otec, který vás touží vidět a přeje vám k narozeninám. Znovu pak zvolte vyslechnutí vzkazu a tentokrát je od vašeho kamaráda Toma, který taktéž přeje k narozeninám a zmíní se, že dal otci Cathryn její číslo. Jděte doleva a nahoru po schodech. Před vámi vstupte do Bernardova pokoje a promluvte si s ním. Dozvíte se o velkém překvapení, které pro vás s Mikem chystají. Ze stolu vezměte lupu a prohlédněte si věci v pokoji jako bronzovou sošku, dům z karet, regál s víny, vázu a diplom z matematiky. Odejděte z pokoje, běžte doprava a zkuste vejít do pokoje Mika, ale má zamčeno. Běžte proto vlevo do vašeho pokoje a o 15 minut později vás chlapci zavolají. Na stole seberte kompas a podívejte se na baterku, nedokončený obraz, knihovnu a horolezeckou stěnu. Poté odejděte z pokoje a běžte dolů. Tady oslovte Bernarda a zjistíte, že se objevil nový bohatý africký klient, se kterým se mají za chvíli setkat na Londýnském oku. Mike vyrobil novou hračku, která je v jeho pokoji. Ukončete proto konverzaci, běžte nahoru, doprava a do Mikova pokoje. Vpravo dole seberte vysílač a jděte zpět dolů. Promluvte si s Bernardem a dozvíte se, že vysílač dokáže ovládat obří kolo Londýnského oka. Cathryn se má setkat s klientem, zatímco Mike bude ovládat obří kolo. Pak ještě zvolte téma novin, a jak chlapci odejdou, použijte telefon, abyste zavolali Tomovi. Promluvíte si o práci, rodině a otci. Mike uslyší část rozhovoru a také je poprvé zmíněn Profesor McBride. Běžte nahoru a do Mikova pokoje, kde si s ním promluvte. Jste tedy připraveni, a proto běžte dolů a vlevo odejděte dveřmi. Venku se setkáte s Mikem a nastupte do jeho dodávky.
 
Londýnské oko, Londýn, odpoledne
 
Dorazíte k Londýnskému oku, kde se po chvíli objeví muž v bílém obleku, který kontaktoval Bernarda a má několik falešných pasů. Cathryn jde na setkání s panem Odilou. Nastoupí do obřího kola a Mike nyní musí upravit vlny, aby mohl kolo ovládat. Cílem hádanky je, aby se spodní vlna shodovala s tou horní. Levé + – u frekvence použijte ke správnému rozsahu a pravou frekvenci zase ke správné výšce. Pravou amplitudou zase upravte prostřední část vlny, abyste dosáhli stejného výsledku. Vlny jsou generovány náhodně a tak není možné nějak přímo navést. Pokud vám začne hádanka lézt na nervy, tak vpravo nahoře můžete kliknout odpojení, začnou se odpočítávat dvě minuty a pak opět klikněte odpojit, abyste hádanku přeskočili. Cathryn mluví s panem Odilou, který zrovna hovoří v metaforách o termitech, ale pak se vymáčkne, že jeho klient chce obraz Winstona Churchilla z Londýnského moderního muzea. Nechá vám kufřík s 2 miliony liber jako zálohu a zbývající 3 miliony dostanete po dokončení práce. Jakmile je rozhovor u konce, sjedete dolů a nastupte zpět do vozu.
 
Přístav, Londýn, odpoledne
 
Vrátíme se k vašemu bytu v přístavu. Vejděte dveřmi dovnitř, Cathryn schová peníze a hledá Bernarda. Ten za chvíli dorazí s tím, že Profesor McBride se necítí dobře. Práce tak ale ještě více záleží na tom, jestli dokáže udělat kopii obrazu během týdne. Jděte nahoru do Mikova pokoje a oslovte jej. Chce USB, které najdete před klávesnicí při bližším pohledu na monitor vlevo. Znovu oslovte Mika, abyste mu USB předali. Spatříte obrazovku monitoru, kde klikněte na ikonku medvěda, což je prohlížeč Ryzoom. V prohlížeči napište na vaší klávesnici Winston Churchill a potvrďte klávesou Enter. Pak klikněte hned na první odkaz, který popisuje život Churchilla, a pod textem klikněte na další odkaz a získáte obrázek malby portrétu Winstona Churchilla. Vlevo dole vypněte počítač a USB s obrázkem se objeví ve vašem inventáři. Cathryn řekne, že si půjde promluvit s McBridem. Odejděte z bytu, zkuste otevřít dveře u dodávky, ale Cathryn se rozhodne dodávku pro případ nechat chlapcům a jde pěšky.
 
Umělecká čtvrť Soho, Londýn, večer
 
Dveřmi vstupte do studia a promluvte si s profesorem. Po krátkém rozhovoru s Robertem, použijte USB na projektor a vyslechnete si komentář k obrazu. Znovu oslovte Roberta a dozvíte se, že si myslí, že někdo chodí do jeho studia, když je pryč. Věci jsou trochu jinde, než byli apod. Zeptejte se jej, jestli nepotřebuje nějaké barvy či plátno, ale vše získá z univerzitního skladu, kde jsou i kresby studentů. Cathryn proto chce kresbu svého otce, která tam je. Optáte se i na malbu Jessicy, kterou Robert spálil. Pak odejděte ze studia a vlevo dole klikněte na mapu a zvolte váš byt (loft). Promluvte si s chlapci o profesorovi a o plánech muzea.
 
Mezinárodní policie USA, Washington, Sternova kancelář, ráno
 
Nyní se dostáváte do role druhé postavy a to speciálního agenta Jacka Sterna. Jack telefonuje se svým šéfem. Dostane za úkol vyšetřit smrt člena britské vlády a zjistit, jestli má tato záležitost nějakou spojitost s bezpečností Spojených států. Podívejte se na stůl, kde vezměte odznak interpolu a zapněte počítač. Klikněte na Thunderbolt, vyzvedněte si email od Sama Thompsona ohledně smrti Henstona. Kontaktem v Londýně je Jordan Bellicoe. Prohlédněte si také přílohu a její další dva body, kde je posmrtná zpráva, která poukazuje na těžké poškození orgánů a vnitřní krvácení. Přečtěte si i výsledku testů a podle nich byla smrt způsobena vlivem přirozených příčin, i když nic není jisté. Zavřete všechna okna a spustě IceBear prohlížeč. Pomocí klávesnice napište James Henston, potvrďte pomocí Enter a z prvního odkazu si přečtěte o mrtvém politikovi. Získal stipendium od Rhodese Trusta a o něm si přečtěte na odkaze níže, kde se pod dalším odkazem skrývá i jeho portrét. Vypněte počítač a v inventáři použijte telefon, abyste zavolali Bellicoevi. Jack si vyžádá sledovací dodávku, která bude zaparkována na letištním parkovišti. Heslo pro získání klíčů je vám zasláno na email. Podívejte se proto opět na stůl, pak na monitor, zvolte Thunderbolt a přečtěte si email od Bellicoa s heslem (nemusíte si jej pamatovat). Nyní znovu použijte telefon, abyste zavolali na letiště a zablokovali si letenku do Londýna. Letenka vám přijde v digitální podobě na email, takže opět spusťte počítač a vyzvedněte si email. Letenku vytisknete, počítač vypněte a vezměte letenku za vámi z tiskárny. Vyrazíte na letiště.
 
2. července 2009

Londýn, centrální letiště/úřad, ráno/odpoledne
 
Dorazíte do Londýna, kde běžte k recepci a zeptejte se slečny na klíče. Po potvrzení hesla, dostanete klíče od dodávky. Směrem doleva jděte na parkoviště a pak použijte klíče na dodávku. Klikněte na pozadí, abyste odjeli. Přijdete k úřadu zahraničí a státu, kde si promluvte s Bellicoem o pravidlech a Henstonovi. Vstupte do budovy a octnete se v kanceláři mrtvého politika. Prohlédněte si olejové malby na stěně a taktéž první stopu v podobě krvavé skvrny. Vezměte Henstonův zápisník jakožto druhou stopu a v inventáři si jej prohlédněte. Zjistíte, že měl schůzku s Nancy Jenkinsovou, další den s Laureen Myersovou a pak s ArtTrans v jeho kanceláři. Běžte kousek dolů a na zadní stěně si všimněte olejové malby s portrétem Cecila Rhodese, který jste mohli spatřit na internetu. Vyjděte z budovy a nastupte do dodávky. Sedněte k počítači, otevřete Ryzoom prohlížeč a zadejte Nancy Jenkins. Z prvního odkazu zjistíte, že se jedná o modelku a herečku. Pak hledejte Laureen Myers, která je ze společnosti, jež zajišťují alibi. Nakonec vyhledejte i ArtTrans, což je transportní služba. Postupně zavolejte z vašeho mobilu na všechna tři čísla. Nancy smrt politika docela těší a navíc se jedná o dámu z eskort servisu. Myers zase jen zajišťovala alibi kvůli jeho manželství. Společnost ArtTrans vracela portrét Cecila Rhodese z moderního muzea zpět do jeho kanceláře. Převáželi jej dva muži, jejichž jména budou v záznamech v muzeu. Jack si pak vzpomene na schůzku G8. Zadejte proto do prohlížeče G8 a pak odjeďte.
 
Moderní Muzeum, Londýn, odpoledne
 
Cathryn a její partneři jsou u moderního muzea Londýnu. Bernard se postará o kamery, Mike sežene plány muzea a Cathryn si prohlédne obraz. Vstupte proto do muzea, ale tady vás pozná strážný, který vás sleduje. Proto se s Bernardem rozdělíte a strážný sledujte Cathryn do vedlejší místnosti. Jako Bernard nyní vezměte brožuru muzea z recepce vlevo. Všimnete si nového kamerového systému a je potřeba se dostat do sledovací místnosti, která by mohla být někde v přízemí. Vlevo u dveří si všimněte zámku na otisky prstů, který tak můžou odemknout jen určití strážní. Použijte z inventáře brožuru muzea na kameru vlevo nad stolem a vpravo na prostřední stěně. Bernard si poznačí pozice kamer do brožury. Jděte dozadu ke schodům, abyste sešli níže. Tady narazíte na dvě další kamery, které si taktéž poznačte, jedna je hned nad vámi a druhá nahoře vzadu u dveří. Po zaznačení kamery narazíte na strážného a musíte jít zpět nahoru. Vstupte do místnosti vpravo, kde je Cathryn a strážný. Cathryn odejde a strážný ji následuje. Tady si prohlédněte olejovou malbu Winstona Churchilla a opět použijte brožuru a to na všechny čtyři kamery, v každém rohu je jedna. Jakmile máte zmapovány kamery, jste přepnuti na Mika, který se zrovna chystá nahekovat do architektonické společnosti, aby získal plány muzea. Použijte tedy počítač a na ploše klikněte na hackovací software LeetRoute. Zobrazí se vám v okně síť počítačů a vy se musíte dostat ze spodního počítače k hornímu, aniž byste přesáhli celkovou latenci 24. Každý počítač má své číslo, kolik latencí obsahuje a vlevo dole se počítá celkové číslo. Musíte tedy mít celkovou latenci 23 a pak už jen jednu k počítači nahoře. Resetovat cestu můžete vpravo dole a nahoře je zase ikonka pro přeskočení hádanky. Po prolomení šifry a získání plánu, se ocitáte zpět v roli Cathryn. V muzeu běžte do místnosti s portrétem Churhilla a oslovte strážného. Jedná se o Tony Warnera, vašeho starého známého. Získáte nějaké informace o strážném, který před chvílí odešel. Je zrovna někde v hospodě a opíjí se. To on se stará o sledovací místnost. Cathryn pak strážce Tony pozve do hospody, avšak zcela úplně nepřijme. Po ukončení rozhovoru, odejděte z muzea. Oznámíte chlapcům současnou situaci, a i když chce jít Mike s vámi, tak se raději Cathryn sama vydá k hospodě.
 
 Hospoda Fine Arts/přístav, Londýn, odpoledne/večer
 
Stojíte tedy před hospodou Fine Arts, do které vejděte. Promluvte si s barmanem a dozvíte se o hostovi jménem Stevens, který na vás doráží. Po chvíli k němu Cathryn přistoupí, protože je to strážný z muzea. Po chvíli konverzace, si Stevens odejde odskočit. Rychle vezměte sklenici, kterou měla Cathryn a v inventáři ji vezměte a použijte na Stevensovu sklenici. Vyměníte a získáte tak jeho otisky prstů. Nyní odejděte z hospody a pomocí mapy se přesuňte do bytu. Jděte za chlapci. Mike po chvíli odejde a s Bernardem si promluvíte o pocitech Cahtryn. Mike se pak vrátí a začne rozebírání architektonických plánů muzea. Jelikož jsou plány dosti malé, tak uchopte v inventáři lupu a použijte ji na plány na stole. Trochu níže od středu plánu si všimněte dveří, ke kterým se lze dostat z řeky Temže. Na tyto dveře tedy klikněte a pak odejdete ven, abyste se šli na dveře podívat. Venku běžte dolů k molu a na člunu odjedete pryč.
 
Moderní Muzeum, Londýn, večer
 
Ocitáte se tedy na molu kousek od muzea. Na zdi si dole všimněte mříže, která vám nejspíše bude bránit v proplutí. Kliknutím na mříž se tedy potopte a podívejte se na mříž zblízka. Dalším kliknutím k ní uvažte lano, Cathryn řekne Bernardovi, ať odjede s člunem a znovu proto klikněte na lano. Bernard zabere s člunem a mříž je vytrhnuta. Vplujte pak do muzea, kde narazíte na železné dveře. Podívejte se na zámek, ale nápis na něm nepřečtěte a tak si pomozte lupou z inventáře. Jedná o normální zámek, výrobce Atom, číslo 873562. Bernard vám pak řekne, že někdo jde a ať počkáte. Mezitím se totiž u muzea objevil detektiv Jack Stern a jde se podívat k řece Temži. Mluví s Bernard, který si vymyslí historku o ztracených hodinkách a pak se objeví i Cathryn. Jack po chvíli odejde a nyní za něj hrajete. Vstupte do muzea a zeptejte se strážného na společnost ArtTrans. Pak z muzea odejděte a Jack se automaticky vydá do hospody. U dveří potká Stevense a pak do hospody vejděte. Promluvte si s barmanem od Stevensovi a poté si na baru prohlédněte noviny. Znovu oslovte barmana a zeptejte se jej na události z novin a dozvíte se o systému CCTV, který hlídá Londýn stovkami kamer. Odejděte z hospody a Jack se zmíní, že by měl promluvit se svým šéfem.
 
3. července 2009

Londýn, přístav, ráno
 
Zpět v partičce dobročinných zlodějů jste po krátké diskusi přepnuti do role Mika. Jděte nahoru do vašeho pokoje a tady seberte prázdnou sklenici od piva s otisky strážného. Podívejte se blíže na poličku napravo od počítačů. Vezměte sprej se stříbrným dusičnanem a v inventáři jej použijte na sklenici. Zapněte UV lampu a použijte na ni prázdnou sklenici, abyste spatřili otisky, které nyní ze sklenice sejměte. Vraťte se a vpravo jděte k umyvadlu. Seberte gumové rukavice a ty použijte otisk prstu, abyste získali umělý otisk. Sejděte zpět dolů, promluvte si s Cathryn o otisku, o seznamu strážných v muzeu (hlídat bude Michael Nesbitt), a o zprávě od Cathrynina otce na záznamníku. Cathryn si ale vzkaz nevyzvedne.
 
4. července 2009

Londýn, přístav, ráno/odpoledne
 
Bernard se vrátí ze své návštěvy města. Použijte plátno projektoru a důkladně si projdete plán výměny obrazu v muzeu. Musíte se ještě stavit za Robertem, jestli už má hotovou kopii obrazu. Odejděte tedy z bytu a automaticky půjde k jeho bytu. Vstupte do studia a promluvte si s Robertem. Ten chce, abyste přestali s tím, co děláte posledních pět let, což je vzhledem k jeho stavu docela pochopitelné. Také se dozvíte, že Bernard si od něj půjčil peníze, kvůli bývalé manželce. Tak či onak, kopie obrazu Winstona Churchilla je hotová, takže ji seberte a odejděte. Na mapě zvolte byt (loft) a pak vstupte dovnitř. V bytě si všichni vzájemně popřejete štěstí a každý se vydá svou cestou. Venku běžte dolů k molu a promluvte si s Bernardem.
 
Moderní Muzeum, Londýn, večer/noc
 
Dorazíte k muzeu a všichni se zkoordinujete. Cathryn propluje pod mříží do místnosti pod muzeem. V inventáři použijte váš mobil, abyste zavolali strážnému. Bernard se pomalu vydá v přestrojení do muzea. Použijte klíč z inventáře na zámek dveří a jste přepnuti na Bernarda. Bernard vstoupí do muzea, kde použijte umělý otisk na zámek vedle dveří u recepce. Mike vypne kamery a Bernard vstoupí do sledovací místnosti. Tady za vámi odpojte kabely nahrávání a monitory jsou vypnuty. Zpět jako Cathryn projděte do přízemí muzea a po schodech nahoru. Pokračujte do místnosti vpravo a použijte z inventáře tubu s obrazem na olejovou malbu Churchilla na stěně. Cathryn sundá malbu a vymění ji. Jakmile je ale pak ve sklepě, tak falešná malba spadne na podlahu a spustí alarm. Cathryn si pospíší k lodi a všichni stihnout utéct. Ocitnete se nyní v roli Jacka zhruba v době krádeže. Jack si zrovna probírá všechny informace z jeho vyšetřování. Manželka Henstona měla radost z jeho smrti, jeho asistentka by nebyla schopna spáchat vraždu a ostatní podezřelí se zdají být v pořádku. Poté Jack uslyší hluk alarmu z muzea a rozhodne se to zkontrolovat. Venku jej ale zastaví strážný, a když jde Jack i přes varování pro odznak, tak jej strážný udeří zezadu do hlavy, aby počkal, než přijede policie.
 
5. července 2009

Londýn, přístav, odpoledne/večer
 
Dohady mezi našimi třemi hlavními hrdiny pokračují. Máte jít na předání obrazu, ale Bernard s vámi nejde, protože má schůzku. Pomocí mapy jděte k Londýnskému oku, kde se opět setkáte s panem Odilou, který je s vámi spokojen a zadá vám další práci. Tato práce je v Paříži, je za ni 10 milionů a máte na to 10 dní. Ukradeným obrazem má být portrét George Washingtona. V bytě v přístavu schováte peníze. Běžte do Mikova pokoje a promluvte si s ním. Dostanete se na plochu počítače, kde otevřete prohlížeč a zadejte na klávesnici Washington. Potvrďte klávesou Enter, klikněte na první odkaz a pak na ten spodní. Získáte kresbu George Washingtona, kterou Mike stáhne na USB. Pomocí mapy se pak přesuňte k Soho studie a jděte za Robertem. Uvnitř s Robertem promluvte a zjistíte, že mu volal váš otec. Cathrynin otec si totiž myslí, že jsou všichni v nebezpečí. Nejspíše ví něco o lidech, co vás zaměstnávají. Cathryn pak řekne, že zavolá Tomovi, aby se ujistila o tom, co ví a co řekl jejímu otci. USB z inventáře dejte do projektoru. Pak se přesuňte zpět do bytu a nahoře si promluvte s Mikem. Řekl už Bernardovi o nové práci. Cathryn chce již zítra odletět a je třeba pro jistotu uklidit byt. Pak běžte dolů a použijte telefon na stolu, abyste zavolali Tomovi, avšak nejspíše nic vážného vašemu otci neřekl. Pak se Bernard vrátí s tím, že už peníze předal a všichni po uklizení bytu odjedou v dodávce.
 
Moderní Muzeum, Londýn, ráno
 
Poté co měl Jack včera večer menší nehodu se strážným, je již v pořádku a rozhodne se zavolat šéfovi. Běžte proto do dodávky a použijte mobil v inventáři, abyste zavolali Thompsonovi. Jack požádá o data z CCTV záznamu u muzea mezi 23. a první ranní hodinou. Pak použijte počítač, otevřete email (Thunderbot) a zvolte email ohledně CCTV. Otevřete přílohu a uvidíte dodávku s SPZ. Za ploše proto otevřete RegPol, který slouží k vyhledávání poznávacích značek, ale nemáte přístup do britské databáze. Proto znovu zavolejte šéfovi, aby vám jej zajistil. Po krátkém rozhovoru znovu usedněte k počítači, přečtěte si nový email a spusťte RegPol. Poznávací značka ale není nalezena, avšak někdo ji jen mohl upravit. Proto zkoušejte možnosti úprav a vždy vyhledat. Správná kombinace je EP08 PXW a zjistíte, že dodávka je registrována na Mika Mensfortha. Se jménem objevíte i adresu, kam se vydáte.
 
7. července

Londýn, přístav, ráno
 
Ocitáte se tedy v přístavu a Jack zkouší otevřít dveře, ale marně. Podívejte se na zámek a pak v inventáři prozkoumejte váš policejní odznak. Najdete klíč nebo spíše šperhák, který použijte na dveře. Vstupte do bytu, ale v přízemí se nenachází nic zajímavého. Běžte proto nahoru a vejděte do Bernardova pokoje. Tady taktéž nenajdete nic zajímavého, ale v zadní části pokoje si všimněte diplomu, který patři Bernardu Dewaelovi. Dále jděte do Mikova pokoje a k části s počítači. Na okraji monitoru vezměte vizitku, která patří Sarah Winklerové z Megabase. Nalevo se podívejte na monitor a u něj si prohlédněte notes, z nějž vydedukujete, že někdo se vydal do Paříže. Nakonec běžte do pokoje Cahtryn a kousek níže. Na stole si všimněte staré rodinné fotografie a pak vyjděte až ven. Sejděte na molo, kde si všimněte člunu, který je vám povědomý. Vraťte se do dodávky a prohlédněte si vizitku. Získáte číslo, na které z mobilu zavolejte do společnosti Megabase. Získáte číslo na mobil Mika, na který zkuste hned zavolat, ale je nedostupný. Proto zavolejte šéfovi, aby nechal Mikovo číslo vysledovat. Pak si přečtěte email a zjistíte, že je v Paříži a to přímo před místním muzeem. Jack Stern se tedy taktéž vydá do Paříže.
 
Museé de Paris, Paříž, Francie, ráno
 
Za další prací jste vyrazili do Paříže, kde se od Mika dozvíte o svátku s rachejtlemi, který je 14. července a pak vstoupíte do muzea. Vpravo se podívejte na stánek s brožurami a pak hned vedle jděte do sklepa. Popojděte kousek níže a všimněte si dvou kamer, na kterých blikají červená světla. Na každou kameru použijte stopky z inventáře a jděte zpět nahoru. Tady v hale použijte stopky na další tři kamery (vlevo a vpravo nahoře a pak vpravo nahoře kousek dál). Poté běžte halou dál a jděte doprava na expozici dalších obrazů. Tady se nachází obraz, který máte ukrást, ale u podlahy jsou na obou stěnách laserové porty. Mike zatím odejde, aby něco o laserových portech nastudoval. Použijte stopky na jednu kameru, která zde je a už máte zaznamenány všechny. Běžte k obrazu George Washingtona a prohlédněte si jej. Vraťte se do haly a běžte nahoru na konec haly. Promluvíte si s Bernardem o monitorovací místnosti. Venku před muzeum nějaké děti bouchnou několik rachejtlí a to upoutá pozornost strážce nahoře v okně. Dozvíte se, že rachejtle mohou spustit alarm, protože je citlivý. Pokud je ale hluk opravdu velký, tak se alarm vypne. Proto když jsou oslavy 14. července, tak část alarmu deaktivují a spoléhají se na kamery a jiné bezpečnostní systémy. Zpět jako Cathryn oslovíte strážného, s kterým Bernard před chvílí mluvil. Dozvíte se o americké části výstavy a především o katakombách. Pak se všichni sejdete před muzeem a po chvíli jste v dodávce, kde jako Mike použijte laptop, otevřete Icebear a napište na klávesnici catacombs. Ve vyhledávání zvolte první odkaz a zjistíte, že katakomby jsou otevřené pro veřejnost v Rue Antoinette.
 
Katakomby/Muzeum/Klub Electronique, Paříž, večer/noc
 
Ve večerních hodinách se tedy vydáte navštívit katakomby. Vpravo si v budce kupte lístek a prostředními dveřmi vstupte do katakomb. Jděte stále dál a dál, až dojdete k temnější části s mříží, za kterou nic nevidíte. Použijte proto při pohledu na tmu baterku v inventáři a na stěně spatříte grafit, který odkazuje na jakýsi klub Electronique. Pak z katakomb vyjděte a začnete po tomto klubu pátrat a zjistíte, že je již otevřený a je na ulici St. Martin. Jack mezitím dorazí do Paříže a stojí před muzeem. Jelikož už zde Mikova dodávka není, tak nastupte zpět do vaší dodávky a zavolejte pomocí mobilu Thompsonovi. Zjistíte, že Mike je na ulici St. Martin. Do rozhovoru se pak připojí i Jordan a řekne vám o jisté Amy, která je ve vězení od posledního meetingu G8. Naše trio je nyní u zmíněného klubu a dohadují se, kdo půjde dovnitř. Nakonec vyrazí jen muži a Cathryn zůstane u dodávky. Oslovte ochranku a pak ještě jednou, ale nenechá se ani podplatit a zkrátka vás do klubu nepustí. Vraťte se pak za Cathryn a uvidíte, jak hromotluk prodává drogy. Vymyslíte tedy menší plán. Znovu ochranku oslovte, Cathryn spustí sirénu a hromotluk uteče. Vstoupíte do klubu, běžte dozadu a promluvte si s Francoisem, majitelem klubu. Po chvíli započne normální konverzace a zjistíte, že Francois je ze Surinawy, kde byl kvůli diktátoru Elengim masakr. Nakonec ale dojde i zmínka na katakomby, které kdysi byli úkrytem pro odpor. Nakonec majitele přesvědčíte, aby vám mapu ukázal, a pak odejde promluvit s Gerardem. Mapu si ale nesmíte vzít a tak jakmile je to možné, použijte v inventáři Mikův mobil na mapu na stole. Mike udělá fotky mapy a po chvíli odejdete. Vyrazíte do katakomb, ale mezitím ještě dorazí ke klubu Jack a bude se na vás ptát u ochranky. Jelikož Jack tvrdí, že je vás přítel, tak dostane od hromotluka pro vás nepříjemný vzkaz.
 
8. července 2009

Paříž, katakomby, ráno/odpoledne/večer
 
Skupinka tří hrdinů se sejde u katakomb a Cathryn vstoupí dovnitř. Jděte stále vpřed až k míse, abyste viděli vzadu mříž. V inventáři zkombinujte turistickou mapu s mapou od Francoise, abyste získali zkombinovaný plán katakomb. Projděte nyní mříží a jděte dál dopředu, abyste získali pohled na chodbu, která vede dále (níže si můžete všimnout lebky). Nyní se vlevo dole podívejte na mapu, kde máte zaznačeny vchod. Muzeum je vlevo nahoře a cesta k němu není obtížná. Vstupte tedy nahoru do systému chodeb a vpravo dole se vám objeví kompas. Teď půjdete podle instrukcí, které vychází z toho jak Cathryn stojí. Jděte tedy vpřed a zase vpřed. Dojdete k dřevěnému kolu, odsud běžte doleva (levá ruka Cathryn), doprava, vpřed, doleva, vpřed, doprava, vpřed a vpřed. Jste v místnosti, kterou už vidíte z jiného uhlu. Pokračujte vpřed a narazíte na stěnu, která je ze žuly a nachází se za ní muzeum. Znovu si nyní otevřete mapu a jděte na začátek. Dále ještě musíte najít cestu do skladiště odporu. Běžte proto zpět na místo, kde se poprvé objeví kompas a podle stejného vzoru jděte dvakrát vpřed ke kolu a pak doprava, doleva, doprava, doleva, doleva a doprava. Dojdete do skladiště, ale je tady tma. Použijte proto v inventáři baterku a uprostřed vpravo najdete vypínač, který přepněte, abyste rozsvítili. Kdybyste jej nemohli najít, tak použijte mezerník k zobrazení aktivních míst. Ve skladišti objevíte dostatek granátů k odpálení žulové zdi. Skladiště je taktéž zaznačeno na mapě, takže se vraťte ven a Cathryn všem vysvětlí plán další výměny. Bernard vyrazí do Londýna, aby vyzvedl kopii obrazu. Vstupte do dodávky.
 
 
 
13. července 2009

Paříž, muzeum/katakomby, odpoledne/večer/noc
 
 
 
Čekáte před muzeem na Bernarda a ten se s menším zpožděním vrátí a informuje ostatní, že někdo nejspíše byl v jejich bytě. Tak či onak se vydáte do katakomb. Cathryn má jít ke stěně a vyvrtat do ní díry. Bernard se mezitím vydá do skladiště. Jako Cathryn tedy otevřete vlevo dole mapu a zvolte nahoře vchod do muzea. Nyní potřebujete zjistit, na kterých místech zdi má Cathryn vyvrtat díry. V inventáři proto zapněte baterku, abyste na stěnu viděli. Pak pomocí mezerníku zobrazte místa, na kterých by bylo možné vrtat. Začněte je postupně zkoumat, a když narazíte na dutý zvuk, tak se jedná o správné místo. Stačí tři místa a všechna jsou nejblíže středu. Místa změní barvu, poté co jsou objevena a poté jste přepnuti na Bernarda. Ve skladišti vezměte dole kovovou trubku a jděte nahoru ke stolu. Tady seberte páčidlo a vlevo si všimněte krabice s municí. Otevřete ji pomocí páčidla a automaticky vezmete granát. Použijte granát na svěrák a pak hasák z inventáře na svěrák s granátem, abyste získali otevřený granát. Ten nakonec použijte s kovovou trubkou a Bernard se pomalu vydá za Cathryn. Zpátky u stěny použijte vrtačku z inventáře na prostředek zdi, abyste tak vyvrtali všechny tři díry. Začnou střílet rachejte a Bernard donese výbušniny ke zdi. Úspěšné se podaří odpálit stěnu a můžete vstoupit do muzea. Jděte vpřed, nahoru a do místnosti s portrétem. Nyní se ještě musíte zbavit paprsků. Jako Mike proto použijte laptop a spusťte na ploše aplikaci LaserDial. Uvidíte směry paprsků, které se ale mění a tak Cathryn nemůže projít. Nalevo musíte upravit sekvence jednotlivých laserů, aby vždy byli proti sobě. U prvního paprsku proto zadejte D-D, u druhého A-B, u třetího C-C, u čtvrtého D-D, u pátého, C-C a u šestého B-A. Sledujte, jak se Cathryn dostane skrze paprsky. Bernard je mezitím před muzeem a má odlákat pozornost strážného. Jděte proto k oknu, v inventáři zkombinujte rachejtli a zapalovač a použijte ji na okno. V tu chvíli zpět jako Cathryn použijte tubu na olejovou malbu s portrétem George Washingtona. Akce proběhne úspěšně a můžete se vrátit do katakomb.
 
15. července 2009

Londýn/Paříž, přístav, ráno/večer
 
Dorazíte zpět do Londýna do vašeho bytu v přístavu. Ihned začnete zkoumat byt, jestli se něco nezměnilo a Mike si všimne, že vizitka není přilepena k monitoru. Bernard a jeho věci jsou pryč. Sejděte dolů a použijte telefon, abyste zavolali Bernardovi, ale ozve se jen záznamník. Z novin se dozvíte, že dobročinná organizace, které měl Bernard předat peníze, se rozpadla. Nedostali totiž žádné peníze. Bernard si je nejspíše nechal pro sebe. Pak se dočtete i o smrti dalšího ministra, který měl taktéž v kanceláři obrazy. Prohlédněte si noviny a Cathryn se rozhodne ukončit tento typ práce. Pak zazvoní telefon. Je to její otec, ale moc s ním nechce mluvit, ale zanechává vám pak podstatný vzkaz. Venku nastupte do dodávky a vydáte se na setkání. Jack se mezitím v Paříži dostane z nemocnice a v novinách si přečtěte o smrti ministra. Nastupte do dodávky a budete u muzea. Tady si promluvte se strážným a po přesvědčení jděte do muzea. Vyzpovídejte strážného, prohlédněte si sklep a zajděte se podívat i na portér Washingtona. Pak vyjděte ven, nastupte do dodávky a zavolejte Thompsonovi. Jack je odvolán z případu, ale prvně se musí vrátit do Londýna. Pak ještě zavolejte Bellicoevi a odjeďte. Zpět v Londýně jste na místě setkání, kde máte Odilovi předat další obraz. Cathryn se ale začne hodně vyptávat a setkání nedopadne zrovna nejlépe. Navíc Mika chce taktéž někdo sejmout, ale tomu zabrání Jack. Mike a Cathryn pak utečou do Robertova studia, který zde ale není a navíc je zde strašný nepořádek. Z toho usoudíte, že Roberta asi unesli. Tady vás najde Jack, který Mika a Cathryn zatkne, ale objeví se Bernard a Jacka omráčí. Prohledejte Jackovo tělo a získáte klíče od dodávky. Jděte ven, nastupte do dodávky a vyrazíte na letištní parkoviště. Tady vám Bernard vše vysvětlí, o jeho spojení s Odilou a co se stalo Robertovi. Mike pak pomocí počítače v dodávce zjistí, že je zde spojitost s Diktátorem Elengim a taktéž zjistíte, kde je. Naleznete spojení Elengim a zabitými ministry. Všichni se pak vydají do Pacifiku.
 
19. července 2009

Prozatímní republika Surinawy, Pacifik, odpoledne/večer
 
Dorazíte na ostrov prozatímní republiky Surinawe a jste na pláži. Jděte nahoru ke strážnému, který stojí na hlídce. Dozvíte se, že Británie je nepřátelským státem pro místního diktátora. Pak jej oslovte a zeptejte se, kdy je zákaz vycházení z domu. Večerka je ve 22 hodin. Vpravo vedle strážného vyjděte po schodech a prohlédněte si tanker, pumpu a věž. Jděte zpět a doprava do města. Pokračujte doleva okolo vojáka k bráně vily, kde sídlí diktátor Elengi. Zkuste bránu otevřít, ale je zavřená a nad stěnami jsou ostnaté dráty. Běžte proto zpět a Cathryn zavolá Mikovi o současné situaci. Nastane večer a pokračujte doleva na pláž. Tady si promluvte se sedícím mužem. Jedná se o rybáře Alfréda. Dozvíte se od něj, že místní vody jsou zaminované a taktéž se dozvíte o krutosti Elengiho. Běžte zpět směrem do města a strážný vás zastaví s tím, že brzy bude večerka a ptá se vás na vaše ubytování. Nocleh vám nabídne neznámý cizinec, ale odmítnete jej. Pak se na pláži zeptejte rybáře a ten souhlasí a pak odejde. Cathryn ještě chce zavolat Mikovi a tak učiňte. Pak běžte zpět do vesnice.
 
20. července 2009

Prozatímní republika Surinawy/Vila, Pacifik, odpoledne/večer/noc
 
S Alfrédem probrala Cathryn nejspíše spoustu věcí a hlavně její příběh. Zjistila tak o něco o minách. Jděte zpět na pláž a všimněte si, že strážný na hlídce chodí z jednoho místa na druhé. Běžte proto na místo na pláži, kde byl Alfréd a jakmile je strážný pryč, tak vezměte z pláže nášlapnou minu. Nyní běžte zpět ke strážnému a opět až je pryč, jděte nahoru k benzínce. Tady umístěte minu nalevo vedle pumpy do louže benzínu. Pak se vydejte zpět a do města. Opět nastane večer a opět narazíte na neznámého cizince. Po krátké konverzaci, přijmete jeho pozvání, a jelikož zamíříte do vily, tak se jedná o diktátora Raili Elengiho. Ve vile, kam jste se dopravili pomocí lanovky, si prohlédněte spirálové schodiště, jenž vede na přistávací plochu s helikoptérou. Vzadu napravo od okna si všimněte mapy, která zachycuje ostrov a Elengi vám pak řekne, že jsou na mapě zaznačeny i pozice min. Dále běžte dvakrát doleva k závěsu, který si prohlédněte, ale Elengi vám tuto další místnosti ukáže až po večeři. U večeře si tedy s Elengim promluvte. Dozvíte se o jeho sbírce umění a staré republice Surinawy. Taktéž se zmíní o partnerovi, který mu dodává zbraně a má dcera, která je zlodějkou. Nejspíše má na mysli otce Cathryn. Pak vám Elengi ukáže jeho sbírku umění, kterou vytvořil podle zajímavých pravidel. Jakmile Elengi odejde spát, prohlédněte si obrazy, jděte doprava a zkuste dvakrát otevřít kovové dveře. Cathryn napadne, že jsou asi na dálkové ovládání. Běžte proto zpět až do části vily s gaučem, kde na stolku seberte ovladač. Jděte znovu ke kovovým dveřím a použijte ovladač, abyste dveře odemkli.
 
Projděte dveřmi a uslyšíte volání o pomoc. Podívejte se zblízka na první dveře a prozkoumejte je. Zjistíte, že je za nimi Robert a detektiv Jack. Všimněte si panelu vedle dveří a klikněte na velké kolo vlevo, abyste odemkli celu. Znovu se proto dveře podívejte a nyní je otevřete. Promluvíte si s Jackem a Robertem. Dozvíte se, jak Elengi použil obrazy k tomu, aby zabil své nepřátelé pomoci nestabilního radioaktivního izotopu polonia. Běžte zpět nahoru a podívejte se na mapu, abyste zavolali Mikovi. Cathryn řekne Movi, co má udělat a navede jej skrze miny k pobřeží. Jako Mike s Bernardem nyní běžte vpřed a k věži s pumpou. Tady položte mobil z inventáře na minu a automaticky budete před vilou. Projděte branou a pak jste přepnuti na Jacka. Jděte tedy doleva, abyste se přidali k ostatním a sledujte závěr tohoto patnáctidenního dobrodružství.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 31458
Měsíc: 290
Den: 6